Enpuls logo
  • Over Enpuls
  • Blog
  • Concepten
  • Actueel
  • Contact
Blogserie duurzame mobiliteit

Blogserie duurzame mobiliteit

Enpuls publiceerde een blogserie over duurzame mobiliteit. Elektrisch rijden neemt toe maar groeit alles mee?

  • Alles
  • De warmtetransitie start vandaag
  • Blogserie duurzame mobiliteit
  • Lichtpunten in de energietransitie
  • Energiek Nieuws
November 2020

Zo ziet de toekomst van elektrisch goederenvervoer eruit

Groot, groter, grootst. De batterij-capaciteit van de elektrische auto neemt snel toe en de prijzen dalen. Onze elektrische auto’s kunnen steeds verder rijden op één lading. En dat zorgt ervoor dat steeds grotere en zwaardere voertuigen elektrisch kunnen gaan rijden.

De elektrische bestelbus is de eerste stap. Snel daarna volgen bakwagens en trekker-oplegger combinaties. Tegelijkertijd is de overstap voor een vervoerder naar een elektrisch voertuig nog niet vanzelfsprekend. Net als bij de komst van de elektrische personenauto maakt onbekend onbemind.

.icon--arrow-right
Augustus 2020

Het strijdtoneel rondom de elektrische rijder

Het zit de elektrische rijder niet mee. Laadpalen worden ten onrechte bezet gehouden door laadpaalklevers of foutparkeerders. En als een laadpaal al beschikbaar is, weet de rijder vooraf vaak niet welk tarief hij moet betalen. Het komt zelfs voor dat een beheerder in dezelfde straat verschillende prijzen rekent voor dezelfde stroom. Kortom, het is een onoverzichtelijke chaos aan het worden.

.icon--arrow-right
Augustus 2020

Optimalisatie laadnetwerk nodig

Het zal niet lang meer duren tot iedereen elektrisch rijdt. Dat is goed nieuws voor het klimaat en de werkgelegenheid. Ga maar na: de komende tien jaar moeten er laadpalen komen voor miljoenen elektrische auto’s. Dit levert tienduizenden banen op. Volgens het Planbureau voor de Leefomgeving zou dit wel eens de meest kansrijke ontwikkeling voor de post-corona economie kunnen zijn. Als we dit goed willen aanpakken, moeten we drie knelpunten oplossen.

.icon--arrow-right
Augustus 2020

Staan we straks in de file voor de laadpaal?

Steeds meer mensen gaan elektrisch rijden. In 2019 groeide het aantal elektrische auto’s met 139% en de op 1 juli gelanceerde subsidie is nu al op. De gemeenten kunnen deze groei nauwelijks aan. Vorig jaar steeg het aantal publieke laadpalen met slechts 38%. Als dat zo doorgaat, staan we straks in de file voor de laadpaal.

.icon--arrow-right
Juli 2020

Laadzekerheid voor bezoekers

Laadzekerheid op het platteland, kunnen we dat bieden? In dit blog meer over snellaadstations op strategische plaatsen zodat je óók op platteland kunt komen. 

.icon--arrow-right
Openen in een nieuwe tablad

Enpuls thema's

  • gebouwde omgeving
  • mobiliteit
  • flexibel energiesysteem
  • warmte Infra
Maak kennis met ons team
Enpuls logo
  • inkoop & leveranciers
  • privacyverklaring
  • gegevensverwerking
  • contact
  • cookieverklaring